Pozdravljen, pozdravljena!

Hvala za obisk. Veseli smo te.

Dobrodošel v župniji, nad katero leti golob z oljčno vejico v kljunčku. Golob je sveta ptica že v predkrščanski dobi. Pripada simbolom bogov ljubezni.

Pomeni: usklajenost in lepoto, nežnost, nedolžnost in zvestobo. Golob, kot vsaka ptica, pomeni svobodo.

Pri Noetu je golob z oljčno vejico poslanec miru. Ob Jezusovem krstu je golob nosilec božjega veselja.

Golobova nežna skrb za gnezdo nas nagovarja, naj bo tudi župnija kraj, kjer se dobro počutimo kot golobi v gnezdu.

Jezus Kristus je gnezdo Svetega Duha. V Njem smo povezani kot mladički in izzvani, da bi poleteli daleč in visoko.

Čeprav si morda daleč, sestra, brat, si vedno dobrodošel v gnezdu župnije, tak kot si. Poglej v Sonce, poleti v smeri svojih in božjih sanj.

župnik Janez s prijatelji