Vabljeni na molitev za sinodo

V sredo, 31. maja 2023, bo v Katoliški cerkvi potekala molitev za sinodo v vseh marijanskih svetiščih po svetu.

Generalni tajnik Škofovske sinode kardinal Mario Grech je škofovske konference po vsem svetu pozval, naj za 31. maj 2023 pripravijo nacionalno marijansko praznovanje ali molitev za sinodo.

Glavni molitveni namen bo, da bi celoten sinodalni proces potekal pod okriljem Device Marije in da bi v njem dejavno sodelovali različni cerkveni poklici in službe.

Škofija Koper se bo z molitvijo pridužila Katoliški cerkvi v Sloveniji v Marijinih cerkvah po posameznih dekanijah.
Na našem območju se bomo odzvali tako, da se bomo zbrali v Šmarjah – pri Mariji na hribu. Ob 18.00 bo češčenje Svetega Rešnjega Telesa in ob 19.00 sveta maša.

Vabljeni.