K sveti maši v času epidemije

Kako gremo k maši po novem:

 1. Na sveto mašo se pripravimo. Pogledamo ponudbe in se odločimo, katero sveto mašo bomo obiskali. Da nas med mašo ne bo motila kuhinja ali druge zadeve.
 2. Uro pred sveto mašo se postimo zato da bi lahko prejeli duhovno obhajilo.
 3. Se mašno oblečemo. ne moreš k maši v pižami ali v trenerki.
 4. Za družino pripravimo stole, ker to ni gledanje katerekoli oddaje, ampak je maša.
 5. Se pokrižamo z blagoslovljeno vodo. Če nimamo kar z navadno vodo, da se spomnimo krsta.
 6. Ko je čas za stanje, stojimo, sedimo in klečimo. Kar govori ljudstvo skupaj glasno odgovarjamo.
 7. Poberemo miloščino.
 8. Ministranti lahko ministrirajo vsaj z zvonjenjem.
 9. V družini si podamo roke pred obhajilom
 10. Duhovno obhajilo lahko pospremimo z zahvalami, ki jih izrečemo na glas.
 11. Pri blagoslovu sprejmemo blagoslov z glasnim »amen«.
 12. Spremljamo zaključno pesem in še sami kaj zapojemo.
 13. Po maši posedimo ob družinski mizi, popijemo kaj všečnega, pojemo kaj vitaminov ali sladkega. Si povemo kaj nam je bilo všeč. Kaj bomo za Jezusa storili v življenju. Naredimo selfi, nekaj narišemo ali napišemo. Pošljemo župniku sporočilce (lahko selfi) in/ali SMS tistim s katerimi navadno poklepetamo pred cerkvijo.
  Gremo na sprehod do cerkve, kjer bomo lahko prejeli tudi pravo obhajilo. Če je izven objavljenih ur, pokličemo župnika, če ima mogoče čas. Seveda je tudi spremljanje svete maše med kuhanjem kosila boljše kot nič, a če si boste vzeli čas za Gospoda, boste imeli toliko boljši občutek, da je kakšen dan, kakšna ura drugačna od drugih.

© Župnija Izola 2021