Letošnja šmarnična pobožnost je prav posebna priložnost, da se v Marijinem mescu maju toliko bolj izročimo njenemu varstvu. Vabimo vas, da tudi v primeru nadaljevanja karantene svoje farane vzpodbudite k branju šmarnic, zlasti po družinah.

Na spletni strani SKU bodo vsak dan dostopne povezave do šmarnic tako za otroke kot za odrasle (sedaj za prvi dan).

Za otroke - Marjeta Cerar: Največji dar (besedilo, posnetek, šmarnični izziv - pobarvanka ali naloga za reševanje, povezovanje, labirint ..., slikica z nalogo)

Za odrasle - Bogdan Dolenc: Sveti Janez Henrik Newman (besedilo, posnetek, šmarnična misel)

Na Radiu Ognjišče bo šmarnice za otroke bral Jure Sešek v oddaji Bim bam bom ob 10.15, spremljali pa jih boste lahko tudi na TV Exodus.

Vsa oddana naročila so bila odposlana vsaj do sredine prejšnjega tedna. Žal ponekdo pošta zamuja. Če kdo še ni dobil, prosimo, da se oglasi, da preverimo stanje. Še vedno vabljeni, da družine seznanite o možnosti naročila knjig.

Vir: http://sku.rkc.si/

župnijska oznanila

Za družine:

Molitveno bogoslužje za družine:
Binkošti - nekaj zanimivih nalog (klikni na sličico):

jesus-en-la-familia-color

božja beseda

svetoPismo

Molitev v času epidemije

Oče usmiljenja in tolažbe,
tvoj Sin Jezus Kristus
nam je s križem pokazal vrednost trpljenja.
Pomagaj našim bratom in sestram,
ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani.
Nakloni jim izboljšanje zdravja,
njihovim svojcem pa pogum in zaupanje.
Vsem zdravstvenim delavcem daj moč in zdravje,
da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov,
raziskovalcem pa, da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo.
Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov,
da bomo rešeni bolezni
in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati.

Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.