Naše župnijsko oznanilo nosi ime »Svetilnik«.

Kakor svetilnik mornarjem kaže pot skozi noč, tako naše oznanilo kaže krščansko pot. Če mornarji svetilnika ne bi gledali, bi svetil prazno.
Kljub vsemu je možno, da bi dospeli na cilj, vendar s svetilnikom je varneje.

Svetilnik pokaže pot, če ga prepoznamo,
pokaže pot, če ga beremo in upoštevamo.
Kdor je zasidran na mestu in ne potuje naprej v krščanstvu, svetilnika ne potrebuje.

Biti krščanski svetilnik pomeni, da ne svetiš sam iz sebe, ampak, da svetlobo prejemaš od Boga, iz Svetega pisma in iz bogoslužja (sonce).
To svetlobo svetilnik preusmerja in vodi Izolane – ljudi, ki se zbiramo ob golobu od sv. Mavra z oljcno vejico v kljuncku.

Namen župnije in »uradnega lista« je kazati pot – da bi se ljudje v kaosu sodobnih ponudb lažje znašli in usmerjali svoje življenje. V njem je napisano marsikaj, kar priporočamo, kot pot v srecno življenje v prihodnjem tednu.

Radi prebirajte svetilnik in ga podarite še drugim. Lahko se narocite tudi na prejemanje po elektronski pošti (za naročilo pošljite svoj mail naslov).